Broşür Tasarımı

Broşür tasarlama konusunda deneyimli ekibimiz, tüm ayrıntılarına kadar titizlikle sürdürdüğü katalog tasarımını gönül rahatlığıyla müşterisinin beğenisine sunar. Broşür tasarım aşaması bittiğinde, müşteriden onay alınarak baskı aşamasına geçilir. Hazırlanan broşür tasarımımüşteriye adresine kargo ile teslim edilir. Tanıtım materyallerinden en çok kullanılanlarından biri de broşürlerdir.Broşürler tanıtımın da ötesinde kullanıcının işini kolaylaştırma görevini de üstlenir. Özellikle fuar öncesinde hazırlayacağınız broşürler ve katalogların size katkısı olacaktır.

Broşür tasarım bir firmanın ürünleri veya hizmetleri için yapılabileceği gibi bir sanatçının eserleri, bir kütüphanenin kitapları veya bir şehrin önemli tarihi yapıları için de hazırlanabilir. Broşürlerin içerdiği konuya, amaçlanan hizmete ve kullanılacağı yere göre çeşitlilik gösterir. Kimi broşür tasarımları kitap şeklinde hazırlanırken, kimi tasarımlar kartela şeklinde veya fişler şeklinde yapılabilir. Kullanıcı açısından broşür tasarımı uygunluk göstermelidir.Tanıtım araçlarının en bilgilendirici, en can alıcı ve müşteriyle bağlantı kurmada yardımcı materyali broşürlerdir. Bir firmanın, bir ürünün veya bir etkinliğin broşürü istenildiği kadar bilgiyi ve etkiyi hedef kitleye ulaştırmak için oldukça önemli bir araçtır.
Broşür çalışması, en çok başvurulan iletişim ve tanıtım materyalidir. Artık broşürü yapılmamış bir firma, bir ürün, bir hizmet veya bir etkinlik yok denecek kadar azdır.
Broşürün çok kolay uygulanabilecek bir araç olması çeşitliliği de artırmaktadır.Bugün broşür tasarımlarındaki çeşitlilik; gerek ebatlarında, gerek malzemesinde, gerekse baskı adedinde diğer tanıtım materyallerine göre oldukça fazladır.Bu çeşitlilik broşürün ne amaçla kullanıldığına bağlı olarak belirlenmektedir.Broşürler klasik bir çizgide olabileceği gibi sizin istediğiniz doğrultusunda son derece sıradışı şekilde de tasarlanabilir.Örneğin bir kumaş firmasına, kumaşa veya kumaş desenli bir kâğıda basılmış bir broşür yapılabildiği gibi bir gitar festivaline gitar şeklinde kesilmiş çok sayfalı bir broşür de hazırlanabilir. Dağıtım yollarının çeşitliliğine örnek olarak insört tasarımları da gösterilebilir.
Tüm bu alternatifler ve durumlar doğal olarak fiyatlandırmayı da etkileyeceği için aşağıdaki maddeleri de düşünmek gerekmektedir.
-Ne için yapılacağı,
-Kimler için yapılacağı,
-Ne anlatılmak istendiği,
-Nasıl anlatılmak istendiği,
-Ne kadar bütçe ayrıldığı,
-Hedef kitleye nasıl ulaştırılmak istendiği.

 

Cevapla